Nowoczesne Technologie
MSDENTAL

Dentysta Stomatolog Wałbrzych

Rejestracja Telefoniczna

od poniedziałku do piątku
od 9:00 do 15:30

tel. +48 730 735 402

Komputerowe zdjęcia rentgenowskie

Radiografia cyfrowa ZEN X pozwala na natychmiastowe uzyskanie zdjęcia RTG na obrazie monitora. W sposób łatwy i szybki , umieszczając czujnik w jamie ustnej pacjenta, tworzony jest obraz zęba i sąsiadujących z nim tkanek kostnych. Niebywałą zaletą tej techniki wykonywania zdjęć jest redukcja dawki promieniowania do 90 % w stosunku do klasycznych zdjęć RTG.

Radiografia cyfrowa jest gwarancją doskonałych rezultatów  oraz bezpieczeństwa na każdym etapie leczenia uzębienia.  Tym samym spełnia najwyższe światowe standardy w ochronie radiologicznej pacjentów.
ZEN X to mistrzostwo w pozyskiwaniu zdjęć radiologicznych.


Tomograf CBCT 3D

Tomografia komputerowa (wiązki stożkowej) – uzyskany dzięki tomografii obraz 3D umożliwia szczegółową i dogłębną analizę badanego obszaru anatomicznego. Obraz trójwymiarowy pozwala na postawienie prawidłowej diagnozy oraz zaplanowanie leczenia z niebywałą precyzją.  Istotne znaczenie odgrywa w leczeniu implantologicznym dając informację odnośnie ilości kości w miejscu implantacji przez co zabieg jest bardziej przewidywalny i bezpieczniejszy. 3d-implant-300x300W leczeniu endodontycznym pozwala określić m.in. przebieg kanałów korzeniowych oraz wielkość zmian zapalnych.

Tomografia stożkowa to rewolucyjny postęp w obrazowaniu tkanek.


Mikroskop Stomatologiczny

carl-zeiss-mikroskopMikroskop w leczeniu stomatologicznym umożliwia pracę w powiększeniu. Precyzja oraz dokładne oświetlenie pola zabiegowego daje nieporównywalnie lepszą jakość leczenia. Pozwala na uwidocznienie struktur anatomicznych zęba i tkanek otaczających niewidocznych gołym okiem, przez co zabiegi wykonywane z jego użyciem charakteryzują się bezpieczeństwem i wysoką skutecznością.

Praca w mikroskopie wymaga wiedzy, doświadczenia, cierpliwości.

Mikroskop Carl Zeiss to niewiarygodnie precyzyjne urządzenie stworzone przez profesjonalistów w dziedzinie optyki.


Mikrosilnik Endodontyczny

endopilotPierwsze tego typu urządzenie łączące w sobie Endometr, Mikrosilnik Endodontyczny, Pistolet do wypełniania kanałów ciepłą gutaperką i Plugger. Urządzenie może pracować odrębnie jako osobny endometr, mikrosilnik lub system do obturacji.

Opatentowany system redukcji momentu obrotowego przy wierzchołku korzenia zęba zapewnia bezpieczną i efektywną pracę.

Wraz z mikroskopem stomatologicznym stanowi nieodłączny element profesjonalnego leczenia kanałowego.